V28A3V3H150B3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
DataSheet
V28A3V3H150B3 PDF
Type Description
Series:Maxi (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):45.45A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:78.6%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)