VI-20L-MX-F1
Description
DC DC CONVERTER 28V 75W
DataSheet
VI-20L-MX-F1 PDF
Type Description
Series:VI-200™ (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.68A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Supplier Device Package:-
Control Features:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIL20C-12SADJ-V
SIL20C-12SADJ-V
DC DC CONVERTER 0.9-5V 100W
VI-JTM-EX-F2
VI-JTM-EX-F2
DC DC CONVERTER 10V 75W
V150A5E300BF
V150A5E300BF
DC DC CONVERTER 5V 300W
SiT3373AC-4E9-30NB307.695484Y
SiT3373AC-4E9-30NB307.695484Y
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
SiT3373AI-1E9-33NY445.500000Y
SiT3373AI-1E9-33NY445.500000Y
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL
SiT9365AI-1E2-30E150.000000Y
SiT9365AI-1E2-30E150.000000Y
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
VI-20L-MX-F1
VI-20L-MX-F1
DC DC CONVERTER 28V 75W