V28A5H175BG2
Description
DC DC CONVERTER 5V 175W
DataSheet
V28A5H175BG2 PDF
Type Description
Series:Maxi (175W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):35A
Power (Watts):175 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:76.8%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)