V150A28E400BS2
Description
DC DC CONVERTER 28V 400W
DataSheet
V150A28E400BS2 PDF
Type Description
Series:Maxi (400W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100V
Voltage - Input (Max):200V
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):14.29A
Power (Watts):400 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Efficiency:89.4%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)