VE-21H-MY-F3
Description
DC DC CONVERTER 52V 50W
DataSheet
VE-21H-MY-F3 PDF
Type Description
Series:VE-200™ (50W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):21V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output 1:52V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):962mA
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)