
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-J00™ (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 66V |
| Voltage - Input (Max): | 160V |
| Voltage - Output 1: | 7.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.67A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.80" W x 0.79" H (57.9mm x 45.7mm x 20.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-JTR-IY-F3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 2V 40W
DC DC CONVERTER 2V 60W
DC DC CONVERTER 52V 75W
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
CONN SOCKET 37POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 7.5V 50W