
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QW020 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 36 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.34" H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QW020A0Y1Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 50W
DC DC CONVERTER 48V 200W
DC DC CONVERTER 24V 100W
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
CONN PLUG HSG FMALE 55POS INLINE
DC DC CONVERTER 1.8V 36W