
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Typhoon (100W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 1.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 1/8 Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 0.90" W x 0.28" H (58.4mm x 22.9mm x 7.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LES20A24-1V8SJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.5V 150W
DC DC CONVERTER 72V 50W
DC DC CONVERTER 85V 75W
POWER STRIP 70" 20A 10OUT 15'
DC DC CONVERTER 5V 3W
SWITCH SAFETY UNIVERSAL CODE
DC DC CONVERTER 1.8V 100W