
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Maxi (264W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 43V |
| Voltage - Input (Max): | 110V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 80A |
| Power (Watts): | 264 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 80.4% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V72A3V3T264BN2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 13.8V 50W
DC DC CONVERTER 1.5V 38W
DC DC CONVERTER 48V 50W
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 32V 600W
DC DC CONVERTER 3.3V 264W