
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AEH25 (300W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 300 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 93% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module, 1/2 Brick |
| Size / Dimension: | 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AEH25B48N-6CL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 200W
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER 72V 75W
DC DC CONVERTER 28V 150W
DC DC CONVERTER 72V 100W
DC DC CONVERTER 12V 300W
DC DC CONVERTER 5V 100W