
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PSS (10W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 8 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 84% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.59" L x 0.87" W x 0.31" H (40.4mm x 22.1mm x 8.0mm) |
| Supplier Device Package: | 6-SMD Module |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PSS10512/S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 13.8V 75W
DC DC CONVERTER 2.5V 15W
DC DC CONVERTER 3.3V 132W
FIXED IND 1.8NH 1.5A 33 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
DC DC CONVERTER 12V 8W