
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Excalibur™ PT4850 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | 2.5V |
| Voltage - Output 3: | 1.2V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A, 10A, 10A |
| Power (Watts): | 49 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 85% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 26-SMD Module |
| Size / Dimension: | 3.61" L x 1.62" W x 0.50" H (91.7mm x 41.1mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT4853C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 10V 25W
DC DC CONVERTER 18.5V 200W
DC DC CONVERTER 5.5V 150W
DC DC CONVERTER 5V 125W
727559100455 1KG SPOOL ABS 2.85
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DC DC CNVRTR 3.3V 2.5V 1.2V 49W