
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-J00™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 66V |
| Voltage - Input (Max): | 160V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.33A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.86" W x 1.04" H (57.9mm x 47.2mm x 26.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-JT1-MW-F2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
DC DC CONVERTER 5.8V 75W
DC DC CONVERTER
CIRC BRKR THRM
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
DC DC CONVERTER 2V 30W
DC DC CONVERTER 12V 100W