
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-J00™ (25W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 18.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.35A |
| Power (Watts): | 25 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.80" W x 0.79" H (57.9mm x 45.7mm x 20.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-JWN-CZ-F3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 36V 50W
DC DC CONVERTER 24V 75W
DC DC CONVERTER 12V 50W
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
FUSENH00CGGM32A690VAC WITH STRIK
TERM BLK 4P TOP ENTRY 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 18.5V 25W