
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | xRAH-03Exx0 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Efficiency: | 93% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 7-SMD Module |
| Size / Dimension: | 0.78" L x 0.70" W x 0.32" H (19.7mm x 17.8mm x 8.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SRAH-03E3300 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 10V 100W
DC DC CONVERTER 5.8V 100W
DC DC CONVERTER 10V 100W
FIXED IND 1UH 35A 2.3 MOHM SMD
DESOLDER BRAID 10 PACK
DC DC CONVERTER 10V 50W
DC DC CONVERTER 3.3V 10W