
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 72V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.04A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-BNF-IX-F1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 85V 150W
DC DC CONVERTER 5.8V 100W
DC DC CONVERTER 36V 200W
CONN RCPT 19POS 0.05 GOLD PCB
CONN SOCKET 24POS 0.079 GOLD PCB
TERM BLK 23P SIDE ENT 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 72V 75W