
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AEO (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 2.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 35A |
| Power (Watts): | 120 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 89.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/8 Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 0.90" W x 0.32" H (58.4mm x 22.9mm x 8.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AEO35G48-6L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 40V 200W
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
DC DC CONVERTER 18.5V 150W
FIXED IND 5.1NH 170MA 680 MOHM
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM
CONN RCPT 41POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 2.5V 120W