
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-200™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 2V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 40 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-2NZ-CW-F4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 50W
DC DC CONVERTER 7.5V 150W
DC DC CONVERTER 10V 50W
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
FITTING DOUBLE SPILL OER
PWR POLE EXT KIT 13 FT. TO 16FT
DC DC CONVERTER 2V 40W