
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-200™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 55V |
| Voltage - Input (Max): | 100V |
| Voltage - Output 1: | 5.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 17.24A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-B4V-MW-F2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 10V 100W
DC DC CONVERTER 72V 75W
DC DC CONVERTER 6.5V 100W
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
CONN PLUG FMALE 6POS GOLD CRIMP
SENSOR PROX INDUC 8MM CYL 2M CBL
DC DC CONVERTER 5.8V 100W