
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | X10 (10W) |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of X1024S05/NT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 50W
DC DC CONVERTER 10V 200W
DC DC CONVERTER 95V 100W
DIODE ZENER 3V 500MW LLDS
TVS DIODE 5VWM MODULE
DC DC CONVERTER 18.5V 25W
DC DC CONVERTER 5V 10W