
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-J00™ (25W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100V |
| Voltage - Input (Max): | 200V |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 893mA |
| Power (Watts): | 25 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.86" W x 0.79" H (57.9mm x 47.2mm x 20.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-J5L-IZ-F1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 150W
DC DC CONVERTER 52V 200W
DC DC CONVERTER 52V 50W
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
DC DC CONVERTER 28V 25W