
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Maxi (400W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 43V |
| Voltage - Input (Max): | 110V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 26.67A |
| Power (Watts): | 400 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 86.7% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V72A15C400BS2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 52V 75W
DC DC CONVERTER 40V 150W
DC DC CONVERTER 52V 50W
FIXED IND 1.2UH 6.2A 28 MOHM SMD
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 54V 600W
DC DC CONVERTER 15V 400W