LDD-350LS
Description
LED DRIVER CC BUCK 2-28V 350MA
DataSheet
LDD-350LS PDF
Type Description
Series:LDD-L
Package:Tube
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output:2 ~ 28V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):-
Dimming:PWM
Features:Remote On/Off, OTP, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:95%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SMD Module
Size / Dimension:1.00" L x 0.41" W x 0.37" H (25.4mm x 10.5mm x 9.3mm)