LDU2430S700
Description
LED SUPPLY CC BUCK 2-28V 700MA
DataSheet
LDU2430S700 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):7V
Voltage - Input (Max):30V
Voltage - Output:2 ~ 28V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):20 W
Dimming:Analog, PWM
Features:Remote On/Off, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:95%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:16-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension:0.92" L x 0.55" W x 0.40" H (23.4mm x 14.0mm x 10.2mm)