LDD-700HS
Description
LED DRIVER CC BUCK 2-52V 700MA
DataSheet
LDD-700HS PDF
Type Description
Series:LDD-H
Package:Tube
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):56V
Voltage - Output:2 ~ 52V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):-
Dimming:PWM
Features:Remote On/Off, OTP, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:96%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:24-SMD Module, 18 Leads
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.45" H (31.8mm x 20.3mm x 11.4mm)