VLD24-600
Description
LED SUPPLY CC BUCK 2-30V 600MA
DataSheet
VLD24-600 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):6.5V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output:2 ~ 30V
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):18 W
Dimming:Analog, PWM
Features:Remote On/Off, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 71°C
Efficiency:96%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP Module
Size / Dimension:0.90" L x 0.40" W x 0.37" H (22.9mm x 10.2mm x 9.5mm)