LFP150F-24-GY
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LFP150F-24-GY PDF
Type Description
Series:LFP (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.3A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:88%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.30" L x 2.95" W x 1.44" H (160.0mm x 74.9mm x 36.6mm)