LM150-20B36
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,150W, 36VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LM150-20B36 PDF
Type Description
Series:LM150-20Bxx (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC
Voltage - Output 1:36V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.3A
Power (Watts):155W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:88%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)