LM50-20B15
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,51W, 15VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LM50-20B15 PDF
Type Description
Series:LM50-20Bxx (50W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.4A
Power (Watts):51W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:88%
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)
Approval Agency:CB, CCC, CE, cURus
Standard Number:60335-1; 62368-1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CX10S-GB0GA0-P-A-DK00000
CX10S-GB0GA0-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
NMP1K2-##ECHC-00
NMP1K2-##ECHC-00
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CX10S-GC00CB-P-A-DK00000
CX10S-GC00CB-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
LM50-20B15
LM50-20B15
AC DC CONVERTER,51W, 15VDC