SLS-24-024T
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
SINGLE 24V 2.4A LINEAR PS
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SLS-24-024T PDF
Type Description
Series:Silver Line
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.4A
Power (Watts):58W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.62" L x 4.87" W x 1.28" H (142.7mm x 123.7mm x 32.5mm)