SWG100-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
DataSheet
SWG100-24 PDF
Type Description
Series:SWG100 (100W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.5A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Features:DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.79" L x 1.26" W x 3.66" H (147.0mm x 32.0mm x 93.0mm)