SWG030-12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 30W
DataSheet
SWG030-12 PDF
Type Description
Series:SWG030 (30W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:78%
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Features:DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.06" L x 1.22" W x 3.08" H (103.0mm x 31.0mm x 78.0mm)