QPDF-150-5
Description
AC/DC CONVERTER 5V 150W
DataSheet
QPDF-150-5 PDF
Type Description
Series:QPDF-150 (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):30A
Power (Watts):150W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:82%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.64" L x 3.90" W x 1.97" H (194.0mm x 99.0mm x 50.0mm)