P35-24S-FST
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC-DC POWER MODULE 24VDC OUTPUT
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P35-24S-FST PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):300mA
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.10" L x 2.50" W x 1.56" H (104.1mm x 63.5mm x 39.6mm)