DZ200-9EU
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 24V 200W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
DZ200-9EU PDF
Type Description
Series:Tri-Mag, DZ200 (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):8.5A
Power (Watts):200W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.00" L x 4.20" W x 1.50" H (203.2mm x 106.7mm x 38.10mm)