SPLFA50F-12-C
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SPLFA50F-12-C PDF
Type Description
Series:SPLFA (50W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.3A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:80.5%
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.85" L x 2.40" W x 1.42" H (174.0mm x 61.0mm x 36.1mm)