ZWS150PAF48/L
Description
AC/DC CONVERTER 48V 150W
DataSheet
ZWS150PAF48/L PDF
Type Description
Series:ZWS-PAF (150W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.2A
Power (Watts):150W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:82%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:9.65" L x 3.54" W x 2.01" H (230.0mm x 90.0mm x 51.0mm)