MMC100B-3-JN
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
MMC100B-3-JN PDF
Type Description
Series:MMC (100W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:3
Voltage - Input:85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):13A, 2A, 1A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:2 kV
Efficiency:75%
Operating Temperature:0°C ~ 65°C
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.19" L x 3.66" W x 1.97" H (208.0mm x 93.0mm x 50.0mm)