LCC30A-1-C
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LCC30A-1-C PDF
Type Description
Series:LCC (30W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:-
Number of Outputs:-
Voltage - Input:-
Voltage - Output 1:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
Applications:-
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:-
Features:-
Mounting Type:-
Size / Dimension:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IMP4-2R0-1E0-4LL-00
IMP4-2R0-1E0-4LL-00
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
IMP1-2E0-1D0-1L0-1L0-1N0-1N0-00
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
VS3-L3-D1-00-CE
VS3-L3-D1-00-CE
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY
SIT1602BC-73-33N-38.400000D
SIT1602BC-73-33N-38.400000D
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
LCC30A-1-C
LCC30A-1-C
AC/DC PS (OPEN FRAME)
CONN D-SUB HOUSING PLUG 15POS
VI-B6N-CX
VI-B6N-CX
DC DC CONVERTER 18.5V 75W