ZWS150PAF48/T
Description
AC/DC CONVERTER 48V 150W
DataSheet
ZWS150PAF48/T PDF
Type Description
Series:ZWS-PAF (150W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.2A
Power (Watts):150W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:82%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:9.65" L x 4.13" W x 2.20" H (245.0mm x 105.0mm x 56.0mm)
Approval Agency:CE
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S82R-2722
S82R-2722
AC/DC CONVERTER 5V 24V 75W
PMC30-2
PMC30-2
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
MP9-911501
MP9-911501
PFC MEGAPAC
SOCKET 2 LEVEL WRAPOST 256-PGA
3M 3432 0.5
3M 3432 0.5" X 9"-25
TAPE REFLECT RED 1/2"X 9" 25/PK
ZWS150PAF48/T
ZWS150PAF48/T
AC/DC CONVERTER 48V 150W