WSU240-1000-R13
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
DataSheet
WSU240-1000-R13 PDF
Type Description
Series:WSU
Package:Bulk
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60" (1.52m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:3.03" L x 1.89" W x 1.22" H (77.0mm x 48.0mm x 31.0mm)