GS15E-2P1J
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GS15E-2P1J PDF
Type Description
Series:GS15E (15W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):1.66A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.80" L x 1.34" W x 1.97" H (71.0mm x 34.0mm x 50.0mm)