WR9HD1330CCP-F(R6B)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
WR9HD1330CCP-F(R6B) PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.72" L x 1.13" W x 2.26" H (69.0mm x 28.8mm x 57.3mm)