AKM45US12C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 48W
DataSheet
AKM45US12C2 PDF
Type Description
Series:AKM45 (45W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):48 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C8, Polarized
Size / Dimension:4.81" L x 2.02" W x 1.24" H (122.2mm x 51.3mm x 31.5mm)