FSP330-AAAN3
Description
AC DC, 24V, 13.75A, ADAPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
FSP330-AAAN3 PDF
Type Description
Series:FSP330-AAAN3 (330W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):13.75A
Power (Watts):330 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.87" L x 3.94" W x 1.06" H (200.0mm x 100.0mm x 27.0mm)