GST25E24-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 25W
DataSheet
GST25E24-P1J PDF
Type Description
Series:GST25E (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.04A
Power (Watts):25 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)