GP25A13A-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC DSKTP ADPT 5V/12V/-5V 29W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GP25A13A-R1B PDF
Type Description
Series:GP25A (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V, 12V, -5V
Current - Output (Max):2.5A, 1.2A, 300mA
Power (Watts):29 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Output Connector:DIN, 5 Pin
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.23" L x 2.64" W x 1.42" H (107.5mm x 67.0mm x 36.0mm)