SWI12-5-N-ST
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 13W
DataSheet
SWI12-5-N-ST PDF
Type Description
Series:SWI12-N (12W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):13 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Stripped, Tinned Wire Leads
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 1.65" H (72.0mm x 34.0mm x 42.0mm)