GSM120A12-R7B
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 102W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
GSM120A12-R7B PDF
Type Description
Series:GSM120A (120W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):8.5A
Power (Watts):102 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.0mm x 67.0mm x 35.0mm)