WR9HD1333LCP-F(R6B)
Description
12W, 9.0V @ 1.33A, WALL PLUG-IN,
DataSheet
WR9HD1333LCP-F(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-86121-1209-W2
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.72" L x 1.13" W x 2.26" H (69.0mm x 28.8mm x 57.3mm)